ארגון בריא הוא מכונה משומנת, שעובדת באופן יעיל, פרודוקטיבי והרמוני רק כאשר כל המחלקות בה מתנהלות באופן מושלם. לדברי דודי מאור, יועץ ארגוני – פיננסי – משפטי, שעובד עם כמה מהחברות הגדולות במשק הישראלי, ארגון הוא ישות שדומה לגוף האדם, ובדומה לגוף האדם, כשאיבר אחד חולה הוא עלול להשפיע על כל יתר האיברים.

לתקן מהשורש ולהשפיע על כל ענפי הארגון

אם כך, לדברי מאור , על מנת לרפא עסק חולה, לא מספיק לגייס עבורו הון לצורך הגדלת האשראי, לקצץ את ההוצאות המיותרות או לשנות את אסטרטגיית השיווק שלו, על מנת לרפא עסק או ארגון במשבר, לייעל את התפוקה שלו, להגדיל את הרווחים ולמקסם את ההצלחה העסקית, נדרש שינוי מהותי, שלא פוסח על שום מחלקה, ונוגע לכל עובד, החל מההנהלה ועד לעובד הכי זוטר בחברה.

עצמת השינוי אינה מהווה פקטור, אבל הוא חייב להיות מערכתי

למעלה מ - 30 שנה, שדודי מאור, עו"ד ויועץ לתחום פתרונות מימון לעסקים, מסייע לארגונים וחברות גדולות לשגשג. להבדיל מיועצים ארגוניים ופיננסיים אחרים, שצצים כמו פטריות אחרי הגשם בשנים האחרונות, דודי נותן כיסוי מלא לכל צורכי העסק, ומרכז את כל הנושאים הפיננסיים, הארגוניים, התפעוליים והמשפטיים של העסק, ולכן סל השירותים שהוא מציע ללקוחותיו לא נגמר בהכנת דו"חות ומאזנים או בהגשת טפסים בלבד.

"שינוי מהותי", טוען דודי, "לא משפיע רק על מחלקה אחת בעסק, ואם אנו רוצים לקבל את התוצאות הטובות ביותר, צריך להבין תחילה, שכל שינוי קטן שנבצע ישפיע על המערכת כולה, ובכל שינוי שנעשה, חשוב לבחון את השפעתו על כל מחלקה ועל כל עובד בארגון". מאור מדמה את השינוי שמתחולל בארגון כאדוות על המים, שנוצרות כאשר זורקים אבן קטנה, "השינוי מורגש ברדיוס של 360 מעלות, וכמו גלים במים, השפעתו של השינוי יכולה להיות קלה וקטנה או גדולה ועצמתית".

לרפא את העסק ולא את הבעיה

מאור מסביר, "מרבית בעלי העסקים נוטים לחשוב שקיימת בעיה בניהול, בתפעול או במחלקה ספיציפית, ופונים ליועץ במטרה לטפל בבעיה האקוטית ביותר שעומדת על הפרק. בפועל, במרבית המקרים, הבעיה האקוטית ביותר היא רק הסימפטום הבולט ביותר, שנובע מבעיה שורשית, שעל מנת לפתור אותה נדרש טיפול מעמיק, וכשנכנסים לעובי הקורה, נחשפות כל החולשות של העסק, כולל אלו שלא מודעים להן, וגם אלו שמפחדים או לא מעוניינים לגעת בהן".

עוד מוסיף מאור, שהשינוי דורש המון משאבים, ובדרך כלל מעורר בקרב הנפשות הפועלות, בעלי העסק, המנהלים והעובדים, מצד אחד התלהבות רבה, אך מצד שני הוא עלול לעורר חששות ואף התנגדויות, שגם איתם חשוב להתמודד באופן נכון, חכם ועקבי.

מאור: "עבור בעלי החברה או העסק, השינוי עלול להיות קשה במיוחד, כיוון שחשיפת החולשות של העסק היא בגדר תהלוכת המלך העירום. זהו תהליך גס, שמוציא את מרבית הנוגעים בדבר מאזור הנוחות, אך כמו כל שינוי, גם אליו ניתן להסתגל, אם נותנים לזה צ'אנס אמתי ומגייסים אורך רוח".

כיבוי שריפות לא יחזיק מעמד לאורך זמן

מאור טוען, שעסקים שמתקשים להבין זאת מוצאים את עצמם מטפלים בבעיות אקוטיות ועסוקים בכיבוי שריפות. במקרה הטוב הם נעזרים ביועץ ארגוני או פיננסי, שמצליח לשפר את מצבם לזמן מה, אך בטווח הארוך הם לא מצליחים לשגשג, השינוי לא עומד במבחן הזמן ואף מוצאים את עצמם שוב במצב זהה או גרוע ממנו תוך זמן קצר, ואם לא די בכך, הטעות הזו פוגעת בהם גם מחזיתות נוספות, כיוון שהעובדים בעסק נוטים לסבול מכך לא פחות, מה שפוגע בתדמית העסק ובלויאליות של העובדים.

לשאלה, למה עסקים רבים לא מצליחים לגייס כספים, הוא משיב בפשטות, שמרבית היועצים לא מכירים מספיק את התשתית שנדרשת על מנת להצליח. לטענתו, אין זה משנה לאיזה אפיק פונים, הבנקים, חברות האשראי, קרנות הממשלה, משקיעים בארץ ובחו"ל או כל אפיק אחר שקיים, חשוב לדעת מה נדרש כדי לקבל תשובה חיובית ותמיד לחשוב צעד אחד קדימה. הסוד טמון בהתאמת התשתית הקיימת למערכת אליה מפנים את הבקשה, ולכן, פעמים רבות מסמכים שיוגשו לצורך גיוס הלוואות לעסקים גדולים מהבנקים לא יהיו זהים לחלוטין לאלו שמגישים לקרנות הממשלה, ואם לא מכירים כל אפיק לפני ולפנים עדיף לוותר על הניסיון, כי במרבית המקרים הוא צפוי להיכשל.

אם כך, כיצד יש לבצע את תהליך גיוס אשראי לעסקים?

מאחר וכל הכשלים של החברות באים לידי ביטוי בתזרים המזומנים, בחריגות הבנקים ובדחיית תשלומים לספקים, שפוגעים במידע העסקי ובדו"חות הכספיים, בעזרת הידע הנרחב וההתמחות של דודי מאור בהגדלת אשראי בבנקים ותחום גיוס אשראי לעסקים מיידי ולטווח ארוך הן מהמערכת הבנקאית, המוסדות וחברות הביטוח והן מהמערכת החוץ בנקאית והקרנות השונות, הוא מצליח להביא מזור באופן מיידי לארגון, מה שמפנה זמן לפנות למציאת הסיבה לכשלים בניתוח הדו"חות והפעילות של החברה.

מאחר וגיוס אשראי אינו פותר את הבעיה, מאור בודק את המידע העסקי ומוצא את הדרכים שבאמצעותן ניתן להשפיע עליו. כמו כן, הוא בודק במקביל את הדו"חות העסקיים הלא מבוקרים יחד עם רואה החשבון של החברה, ובחתימתו מציג שיקוף נכון לפעילות החברה. כל אלו מאפשרים להציג לגופים הפיננסיים מצג נכון ומדוייק, שהיכרותם עם פעילותו רבת השנים של מאור מאפשרת גיוס מהיר לפעילות שוטפת.

יועץ טוב חייב להיות זמין ברגעים הקשים

דודי מאור מאמין, שיועץ טוב צריך להיות זמין ללקוחותיו בכל עת. בעל עסק עלול למצוא את עצמו ברגעים לא פשוטים שמלווים בלחץ, פחדים וחוסר וודאות, ודווקא ברגעים אלו הוא עלול לפעול בחפזון  או להיות מונע מרגש, ולכן הוא ניצב גם בזמנים אלו לצד לקוחותיו, על מנת להציב מולם מראה אובייקטיבית ולהרגיע, גם בשעות הקטנות של הלילה.

סל שירותים עשיר ומקיף לעסקים המובילים במשק

שירותיו של דודי מאור כבר סייעו לעשרות חברות לבצע שינוי ולהתגבר על משברים ארגוניים ופיננסיים, וכוללים גיוס כספים והגדלת אשראי, ייצוג מול הבנקים, קרנות הממשלה, חברות הביטוח וגופים שונים בארץ ובעולם, בניית חוזים, ניהול דיונים ומשא ומתן, שיפור וניהול דו"חות כספיים ואף רכישת נכסים. הוא מלווה את לקוחותיו יד ביד בתהליכי שינוי וצמיחה, והודות להסמכותיו, הכשרתו והתמקצעותו במגוון תחומים הוא מאגד את כל תחומי הפעילות הפיננסיים, הארגוניים והמשפטיים של העסק, ודואג שכולם יהיו מכוסים ומטופלים בצורה מיטבית. זוהי השיטה היחידה לדבריו, שמבטיחה ששום שטח פעילות בארגון לא נשאר חשוף ומסייעת לארגון להצליח לעשות שינוי מהותי, שיחזיק מעמד לאורך שנים.

בין לקוחותיו של מאור, הינשוף הקטן בע"מ, ש.לרנר בע"מ, אדלמן מרכבים טכניים בע"מ, שי לי רהיטים בע"מ וא.ש מערכות אש מתקדמות בע"מ, כולן חברות גדולות מהמשק הישראלי, שפעילות בארץ ובחו"ל.