הצורך לקחת הלוואות לעסקים גדולים או בכלל, מתעורר מעת לעת בכל עסק. בשורות הבאות נרחיב את היריעה בנושא הלוואות לעסקים והדרך הנכונה לאמוד את הצורך בהלוואה, את גובה הסכום הרצוי ואת פריסת התשלומים המתאימה ביותר לעסק. מהו עסק גדול? מתי נדרשת לעסק גדול הלוואה ומהן המטרות העיקריות שלה? אילו סוגי הלוואות קיימים בשוק וכיצד מתאימים אותן לצרכי העסק? היכן ניתן להשיג הלוואות עסקיות איכותיות, בתנאים אטרקטיביים ובהתאמה מיטבית לצרכים וליכולת ההחזר של העסק?

עסק גדול ומתי הוא צריך הלוואה

במדינת ישראל, מחולקים העסקים לשלוש קטגוריות: עסקים קטנים, עסקים בינוניים ועסקים גדולים. ההבדלים בהגדרות נוגעים לשתי אמות מידה עיקריות – היקף הפעילות העסקית ומספר המועסקים בעסק. על פי ההגדרה, עסק גדול מונה מעל מאה עובדים ומחזור המכירות שלו עולה על 100 מיליון שקלים. ההגדרה הזאת חשובה, משום שהיא מצביעה על הפוטנציאל העסקי ועל היכולת של העסק לעמוד בהתחייבויות הפיננסיות שלו. באשר לצורך בהלוואה – ישנם מספר מצבים שבהם נדרשות הלוואות לעסקים גדולים. עם המצבים הללו ניתן למנות את הצורך בהון חוזר, ביצוע שיפוצים ושינויים בדרך להגדלת העסק וכן התגברות על משבר פיננסי זמני.

הלוואות לעסקים גדולים להון חוזר, שיפוצים ומשברים זמניים

אחת המטרות העיקריות של הלוואות לעסקים גדולים וקטנים כאחד, היא הון חוזר. מדובר בסכום הכסף הדרוש על מנת לאפשר פעילות תקינה של העסק בפער הזמנים שבין מועד התשלום לספקים, לבין קבלת התקבולים מלקוחות. במדינת ישראל נוהגים לקוחות רבים לדחות את התשלום עבור סחורות ומוצרים שקבלו. מצד שני, מרבית הספקים דורשים את התשלום עבור הסחורות או השירותים שספקו מוקדם ככל האפשר. המתח הזה בין לקוחות וספקים קיים תמיד, והוא חזק שבעתיים כשמדובר בעסקים חדשים. קשה לעסק לשלם חשבון חשמן או תשלום עבור חומרי גלם, אם הלקוחות טרם העבירו את התמורה לסחורות שרכשו מהעסק. הון חוזר נועד לגשר על הפער הזה. מטרה נוספת לנטילת הלוואות לעסקים קטנים וגדולים כאחת, היא ביצוע שיפוצים בעסק שיאפשרו לו להגדיל את היקפי הפעילות העסקית שלו, או רכישת רכבים חדשים לייעוך ושיפור הפצת המוצרים המוגמרים ללקוחות. עוד סיבה לנטילת הלוואה הינה משבר זמני, שהעסק לא יכול להתגבר עליו אלא באמצעות הלוואה. למרבה הצער, במדינת ישראל לא חסרים משברים כאלה שעוצרים את הפעילות העסקית – בעיקר משברם ביטחוניים אבל גם אחרים.

הלוואות לעסקים גדולים ואיך מתאימים אותן לעסק

שוק ההלוואות בישראל כולל סוגים שונים של הלוואות מצד אחד ומגוון רחב של גופים פיננסיים האמונים על מתן הלוואות מצד שני. גיוס אשראי לעסקים יכול להתבצע באמצעות הבנקים – שגם אחרי הרפורמות בתחום, הם עדיין המלווים העיקריים במשק. בנוסף, ניתן לקחת הלוואות באמצעות גופים חוץ בנקאיים שונים. מדובר בחברות האשראי הגדולות במשק, בחברות ביטוח שנכנסו בשנים האחרונות לתחום ובגופים פיננסיים שונים שאושרו על ידי הרשויות המוסמכות. בנוסף, מעניקה גם מדינת ישראל הלוואות בתנאים מיוחדים או מעניקה ערבויות תמורת הלוואות עסקיות. זאת, במטרה לאפשר לעסק להתפתח ולהגדיל את מספר העובדים בו. באשר להלוואות – כאן המגוון רחב אפילו יותר. סוג אחד של הלוואות לעסקים גדולים וקטנים כאחד הוא הלוואות נושאות ריבית וצמודות מדד. סוג אחר של הלוואות הוא הלוואות בתנאים מיוחדים, אשר מי שמעניק אותן הם קרנות וגופים שונים, בדרך כלל במטרה להגביר את התעסוקה והפעילות העסקית בפריפריה. באופן כללי, ככל שהעסק יציב יותר ויכול להעמיד בטחונות מוצקים יותר, כך תנאי ההלוואה יהיו טובים יותר. ואולם גם עסקים שאינם יכולים להעמיד ערבויות מוצקות, עשויים לזכות בהלוואה המתאימה. זאת, בכפוף להצגת תוכנית עסקית מקצועית ואיכותית.

הלוואות לעסקים גדולים ואיך להשיג אותן

אחת הבעיות הנפוצות של מי שמעוניין לקחת הלוואות לעסקים גדולים וקטנים כאחד, היא הצגה נכונה של העסק למלווים. זאת, במטרה לגרום להם להעניק את ההלוואה המבוקשת. על מנת לזרז את ההליך ולהבטיח שהוא יסתיים בהצלחה, הדרך הנכונה והטובה ביותר היא להסתייע בשירותיו הטובים של יועץ כלכלי ופיננסי מנוסה ואיכותי. דודי מאור, יועף פיננסי מומחה ומנוסה, יסייע לכם בהשגת פתרונות מימון לעסקים בפריסת התשלומים הנוחה ביותר ובתנאים המתאימים והנכונים לעסק שלכם.

מעוניינים בהלוואה לעסק? רוצים לקבל את ההלוואה בתנאים הנוחים ביותר? זה המקום הנכון עבורכם. צרו קשר כבר כעת ואנו נחזור אליכם בהקדם.