על אף כי העסקים הקטנים הם הרוב המכריע של העסקים ומהווים גורם כה חשוב לכלכלה הישראלית, מחזקים את התל"ג ומספקים מקומות עבודה ליותר ממחצית מהעובדים במשק הישראלי, נראה שכשהדבר מגיע לגיוס מקורות המימון, דלתות רבות נטרקות בפניהם. על אף כי מדובר, כאמור במעל ל-97% מהעסקים בישראל, הם זוכים רק בכ-20% מהאשראי וכמחצית מהם נתקלים בבואם לבקש הלוואה מהבנק בתשובה שלילית. הנתונים העגומים האלו מבהירים עד כמה גיוס אשראי לעסקים קטנים הוא משימה קשה. ואכן, היא קשה ללא כל ספק, אך כמאמר המשפט: קשה? כלומר, אפשרי!

למרות נוקשותם של הבנקים, ישנם אפיקים רבים ומגוונים לגיוס פתרונות מימון גם עבור העסקים הקטנים ביותר במשק.

גיוס אשראי לעסקים קטנים בצורה חכמה

הלוואות בערבות המדינה

אחד מהפתרונות היעילים לגיוס מימון לעסקים הוא להיעזר בקרנות בבעלות המדינה אשר מטרתן היא לסייע לעסקים הקטנים. הלוואות אלו הם בתנאים נוחים במיוחד ומאפשרת לך לדחות את החזר ההלוואה בשנה ולתת לך הזדמנות להתחיל להפיק רווח משמעותי לפני פירעונה. הלוואות אלו ניתנות בריבית פריים בתנאים הטובים ביותר במשק ומציעים סכומי הלוואה בהיקפים של 6-8 מיליון ₪. על מנת לקבל זכאות להלוואה, נדרשת תוכנית עסקית הבנויה לפרוטרוט כולל תחזיות רווח והשימושים שייעשו במשאבים לאורך התוכנית. על מנת לגבש תוכנית עסקית מדויקת ומקצועית, מומלץ להיעזר באיש מקצוע המתמחה בייעוץ כלכלי לעסקים.

גיוס אשראי לעסקים קטנים – גם דרך הבנק

על אף כל האמור לעיל, לא צריכים להתייאש מהבנקים. הם עדיין מציעים אפיק מימון יציב ומשתלם ובמידה ויאשרו את בקשתנו, זו אחת האפשרויות המוצלחות. בסופו של דבר, למרות כל האתגרים, הם עדיין מקור המימון הנפוץ ביותר לעסקים. על מנת להעלות את הסיכויים כי הבנק יהיה אפיק יעיל לגיוס אשראי לעסקים, יהיו קטנים ככל שיהיו, ישנם כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון.

  • חשוב שנבחן לפני הפניה את ההתניות שידרוש הבנק עבור ההלוואה ונוודא כי נוכל לעמוד בה. הדבר ימנע מצב עגום בו אנו נכשלים לעמוד באמות המידה הפיננסיות ויידרש מאיתנו לפרוע את כל ההלוואה באופן מידי.
     
  • כמו כן, חשוב שנבדוק מה תנאי הערבות וכמה ערבים יידרשו לקבלת ההלוואה.
     
  • לבסוף, כדאי לזכור כי הבנק הוא בסופו של יום עסק ככל העסקים. הוא מעוניין להפיק רווחים ושונא לאבד לקוחות. לכן, במידה והעסק שלך עומד בקריטריונים להלוואה, כדאי לבדוק הצעות מול בנקים אחרים ומוסדות פיננסיים חוץ בנקאיים ולהתמקח על תנאי ההלוואה ככל הניתן, גם כשמדובר בגיוס הלוואות לעסקים.

קרנות הון סיכון

אפיק נוסף ונפוץ למדי כיום לגיוס אשראי לעסקים קטנים הוא קרנות הון סיכון. קרנות אלו הן לרוב מטעם בתי השקעות מקצועיים המחפשים עסקים בעלי פוטנציאל רווחיות משמעותי בהם הן מעוניינות להשקיע.  מומחה להלוואות לעסקים קטנים יוכל לסייע לך למצוא את הקרן המתאימה ביותר לענף המקצועי שלך ולאופי העסק שלך. הסיוע באיש מקצוע קריטי כאן, שכן נציגי הקרן ירצו לראות שהכנת שיעורי בית וכי תוצג בפניהם תוכנית עסקית מפורטת מקצועית כולל סקר היתכנות ותחזיות משכנעות.

מימון המונים

הפלטפורמות הדיגיטליות הפכו את אפיקי המימון לעסקים לנרחבים בהרבה. כיום עסקים קטנים רבים פונים אל פלטפורמות למימון המונים ומגייסות את הציבור לתמוך בשלבי ההקמה הראשוניים שלהם בתמורה לנגישות למוצר או לשירות בתנאים משתלמים.

גיוס הון מקצועי

כדי להבטיח לעסק שלך גב כלכלי איתן, דודי מאור אמן יעוץ כלכלי, מזמין אותך ליהנות משירות אמין, מקצועי ומותאם לצרכיך. כדי ללמוד עוד על מגוון השירותים הזמינים לך וכדי לקבל מענה על השאלה, מה זה ייעוץ עסקי למעשה, אנו מזמינים אותך לקרוא עוד באתר ולפנות אלינו עוד היום.